Jdi na obsah Jdi na menu
 


postavy Spika Rayny

30. 10. 2016

Narození:anglie

Přezdívka:wes

Wesley Wyndam pryce lovec potulných démonů, pozorovatel

Wesley Wyndam-Pryce se narodil v Anglii. Disponuje rozsáhlými znalostmi démonologie, magie a černých umění, je obdařen širokou škálou poznatků na poli akademickém i okultním, je neobyčejně talentovaný v překládání a interpretaci lidských/zvířečích i nelidských jazyků a také vynikající stratég. Dovede zkušeně zacházet s palnými zbraněmi i luky a kušemi, ani v pěstních soubojích si nevede špatně. O Wesleyho dětství toho mnoho nevíme. Snad jen to, že zřejmě bylo velmi nešťastné. Přísný otec se k němu choval chladně a podceňoval ho. Když bylo Wesleymu 6 nebo 7, pokusil se s použitím mystického svitku ukradeného z otcovy knihovny vzkřísit mrtvého ptáka. Jako náctiletý se stal premiantem během výcviku k tomu, aby se mohl stát pozorovatelem – členem Rady pozorovatelů, organizace, jež se zabývá vedením války s temnými silami  tréninkem přemožitelek.

 Rayna PŘEMOŽITELKA UPÍRŮ

 Wesley je poslán do Chomutova na Písečnou jako náhradní pozorovatel pro přemožitelky Faith  a Rayny Chipmuncove potom, co je Rupert Giles z Rady pozorovatelů vyloučen. Svou přísnou vyhraněností, panovačností a nabubřelostí si okamžitě získá nelibost přemožitelek. Ani jeho předchůdce Giles ho nebere vážně a podporuje Rayna v její zálibě ignorovat Wesleyho rady. Wesley se zamiluje do Cordelie, ale jejich vztah skončí společným tancem na maturitním plese a nemotorným polibkem o pár dnů později, kdy si oba uvědomí, že jejich vzájemná přitažlivost byla pouze zdánlivá a postrádá jakýsi druh chemie. Když Faith zběhne a zabije zástupce starosty, zbytek týmu o tom opomene Wesleyho informovat a jeho následný zásah překazí Faith sebemenší šanci na spásu. Potom, co se Wesleymu nepodaří přesvědčit Radu, aby pomohla Spike, kterého Faith otrávila, přeruší rozzuřená a znechucená Rayna s Radou veškeré styky. Nicméně se však Wesley zapojí do finální bitvy proti starostovi, i když je skoro okamžitě poražen. Po bitvě je vyloučen z Rady pozorovatelů pro zjevnou neschopnost.

Spike

O rok později se Wesley znovu setká s Cordelií a Spikem a stává se členem jejich detektivní kanceláře Spike Investigations, kde propůjčuje svým novým kolegům detailní znalosti démonů. Svou loajalitu prokáže, když nepodlehne slibům Rady pozorovatelů, že ho příjme zpět, jestliže jí vydá Faith, kterou Spike v té době drží pod svou ochranou a to i navzdory tomu, že ho Faith nedlouho předtím brutálně mučila. Na nějáký čas se Wesley dokonce stane hlavou týmu, když Spike začne upadat do temnoty, a vede si při tom skutečně skvěle. Časem ale začne jeho život poznamenávat jedna tragédie za druhou. Sotva začne pociťovat romantické city k nové člence týmu Winifred Burkleové, posedne jeho mysl mysogynský duch a pod jeho vlivem se ji pokusí zabít. Od té chvíle se jí raději začne vyhýbat a jen útrpně přihlíží, když se dá Fred dohromady s jiným členem týmu Charlesem Gunnem. Po narození Spika syna Connora se Wesley ze strachu z naplnění proroctví, v němž Spike chlapce zabije, rozhodne dítě unést, netušíc, že je proroctví zfalšované. Věci se zvrtnou a Connor je unesen Spikeovým dávným nepřítelem Danielem Holzem do pekelné dimenze Quor Toth.Spike se v návalu vzteku pokusí Wesleyho zabít a od té doby už Wesley není součástí týmu. Když se však po návratu z pekelné dimenze Connor pokusí svého otce navždy odstranit z cesty a svrhne ho v železné bedně na dno oceánu, Wesley truhlu vypátrá a Spika zachrání, přičemž mu dá napít své vlastní krve. Vrátí se k týmu a dál plní svoji nepostradatelnou roli v Angel Investigations. Po čase se konečně dá s Fred dohromady, ale jen aby ji brzy na to ztratil, když je její tělo ovládnuto Starší bytostí jménem Illyria. Wesley Illyrie pomáhá v pochopení našeho světa a přestože ví, že tato bytost nemá s jeho láskou Fred již nic společného, nepřestává k ní pociťovat jakési zvláštní pouto. Wesley je v konečné bitvě smrtelně zraněn démonem Cyvusem Vailem a umírá v náruči Illyrii, která jeho smrt krutě pomstí.

 Cordelie se narodila v Chomutově,Písečná. Chodila na školu Písečná, byla jednou z oblíbených roztleskávaček a patřila k těm vyvoleným, kteří měli bohaté rodiče a vše se jim dařilo. Ráda si utahovala z Rayni a jejích přátel, dokud sama nezačala věřit v nadpřirozeno. Postupem času se ke skupině kolem přemožitelky upírů přidala a pomáhala jim v boji proti silám zla. 

Přesto však nikdy neztratila svou aroganci, pocit nadřazenosti a sarkasmus. I přes prvotní zhnusení si prožila milostný vztah s Xanderem , který se nakonec rozpadl kvůli tomu, že ji podváděl s Eninkou. Krátký bezvýznamný románek byl také mezi Cordelií a pozorovatelem Wesleym. Poté, co berňák zjistil, že její rodiče zapomněli platit daně a o všechen majetek je připravil, vydává se Cordelie po maturitě do LA stát se úspěšnou herečkou. Na večírku zde náhodou narazí na upíra Spika, kterého zná z Chomutova,Píseční, a poté, co jí zachrání život, pomůže mu založit detektivní kancelář Spike Investigations pomáhající všem, kdo mají problémy s démony a zlými silami. Sblíží se se svým spolupracovníkem, polovičním démonem Doylem, avšak jejich vztah rozbije Doylova smrt. Těsně předtím jí ale Doyle stihne předat svůj dar vizí lidí v ohrožení života a tak ho můž  prošla rapidní a obdivuhodnou změnou. Spolu s vizemi přichází také zodpovědnost, kterou si Cordelie začíná uvědomovat, a odhazuje svou naivitu, sebestřednost a povrchnost. Přestože stále srší ironií a sarkasmem, je také mnohem více empatická a odvážná. Dalo by se říct, že stojí jednou nohou stále ve svém vysněném světě, v němž se jednoho dne stane slavnou herečkou, ale druhou v takovém, kde pomáhá spolu se svým týmem bezmocným uvědomujíc si, že tuto práci za ni nikdo jiný neudělá.A stavá se Vyšší bytost.

Allen Francis Doyle se narodil v roce 1979 v irském Dublinu lidské matce a otci Brachen démonovi. Na první pohled je jen obyčený člověk, ale dokáže na sebe vzít podobu své démoní poloviny, rudé oči a zelená kůže pokrytá modrými bodci. V tomto stavu má zbystřené smysly a velkou sílu a odolnost vůči zraněním. Svoji démoní část však nesnáší a skoro nikdy na sebe tuto podobu nebere, jen nechtěně, například při kýchnutí. Až do svých 21 let neměl o svých démoních genech ani tušení. Tehdy pracoval jako učitel na základní škole a byl šťastně ženatý s Harriet, kterou hluboce miloval. Novinu o svém napůl démonickém původu nepřijal zrovna nejlépe. Navzdory tomu, že Harriet se s jeho dědictvím smířila, brzy se jejich manželství rozpadlo. Doyle se začal schovávat za chabou maskou zlodějíčka a podvodníka, kterého víc než pomáhání druhým zajímá, kdo mu zaplatí další skleničku. Později ho oslovil mladý Brachen démon Lucas a pověděl mu o skupině militantních čistokrevných démonů nazývajících se Bič, pronásledující poloviční démony jako on a prosil ho o pomoc. Doyle Lucase poslal pryč s tím, že to není jeho věc. Brzy nato měl svoji první vizi, ve které spatřil skupinu zmasakrovaných Brachen démonů. Když prohledal město, zjistil, že vize byla pravdivá. Tyto vize, které Doyle příjmá od Vyšších sil, se projevují jako úporné záchvaty migrény doprovázené záblesky obrazů lidí i jiných bytostí v ohrožení života. Přivedou Doylea až k Spikovi, který Doylea příjme jako společníka a společně začnou chránit bezmocné v celém Los Angeles. Když se k týmu připojí Cordelie Chaseová, založí oficiálně detektivní kancelář Spike Investigations.

 Doyle se do Cordelie brzy zamiluje, ale má strach z toho, jak by přijala jeho démonickou část, a tak svoje city tají. Také mezi ním a Angelem vznikne silné přátelské pouto. Doylea začne dohánět minulost, když se Bič vrátí a je odhodlán zabít všechny démony nečisté krve. Doyle obětuje svůj život za životy svých přátel, ostatních polovičních démonů a celého města Los Angeles a zemře jako hrdina, čímž se mu hrozbu podaří odvrátit. Těsně před smrtí předá Cordelii prostřednictvím vášnivého polibku svůj dar věšteckých vizí, aby poslání Spike Investigations mohlo pokračovat

 Charles Gunn se narodil v policií nestřežené části středu města Los Angeles a od útlého věku dohlížel na svoji mladší sestru Alonnu. Jako teenager postoupil na místo vůdce gangu pouličních bojovníků chránících svůj rajón před partyzánskými útoky upírů. S uvažováním válečného stratéga a silou rváče z temných zapadlých uliček se životem v ghettu Gunn zocelil natolik, až pro něj začal vlastní život znamenat méně než boj, což mělo za důsledek, že zaprodal svou duši za auto ve smlouvě s démonem jménem Jenoff v pouhých sedmnácti letech, jelikož se domníval, že nemá žádnou budoucnost. S Angelem se poprvé setká, když ho sleduje při vyřizování účtů s vyděračem a pokusí se ho neúspěšně zabít. Angelovi dlouho trvá, než si získá Gunnovu důvěru. Když tlupa upírů, se kterou je Gunnův gang ve sporu, unese několik jeho druhů a spolu s nimi i jeho sestru Alonnu, nestihnou Gunn ani Spike přijít včas, aby upírům zabránili Alonnu přeměnit na upírku. Přestože to pro něj je neuvěřitelně těžké, nakonec Gunn probodne Alonně srdce. Je to právě tato ztráta, co Gunna přinutí zamyslet se nad vlastními pohnutkami a začít se přívětivěji stavět k Spikově nabízené pomocné ruce a uvědomuje si, že nemůže vše zvládnout sám.

 Spika zaujme Gunnova síla a často se na něj obrací, když potřebuje v bojích zálohu, nebo se sám nemůže postarat o lidi, kteří ho potřebují. Ačkoliv ze začátku Gunn nepohlíží na to, co dělá pro Spike Investigations jako na regulérní placenou práci, časem se stává právoplatným a trvalým členem týmu, získává si oboustranný respekt společníků a nachází svoje místo na světě. Aniž by si to uvědomoval, najde Gunn budoucnost, o které si myslel, že ji nikdy mít nebude. Zamiluje se do Fred Burkleové, která se stane členem Spike Investigations potom, co ji osvobodí z otroctví v dimenzi zvané Pylea, kam byla před 5 lety unesena portálem. Fred jeho lásku opětuje a podaří se jim porazit dokonce i démona Jenoffa, který po letech vymáhá na Gunnovi splnění smlouvy, kterou uzavřel v 17 letech. Jejich romantický vztah trvá do doby, kdy Fred zjistí, že její vtažení do portálu nebyla náhoda, ale že ho úmyslně způsobil její bývalý profesor Seidel a zatouží po pomstě. Gunn profesora zabije, protože nechce, aby jeho krev měla na rukou Fred, tíha jeho smrti mezi nimi ale od té chvíle leží a nakonec vede k jejich rozchodu. Gunn zažije krátký románek s Gwen Raiden, dívkou se zvláštní mocí ovládat elektřinu, která je přirozenou součástí jejího organismu. Po přestupu Angel Investigations pod právnickou firmu Wolfram & Hart podstoupí Gunn na vlastní přání procedúru, při níž jsou jeho vědomosti rozšířeny o znalost lidských i démonských práv a zákonů.

 Fred byla na univerzitě studentem matematiky a fyziky, tyto předměty ji hodně šli. V roce 1996 byla "náhodou" vsáta do jiné dimenze, která se nazývala Palea. Fred zde byla otrok démonů a měla postavení obyčejné krávy. Toto vše v ní zanechalo hluboké jizvy. Fred byla po pěti letech vysvobozena z Paley díky Spikovy a partě. Ten ji vzal do LA, Fred jim začala pomáhat a její jizvy se časem zahojily. Fred je přátelská a velmi plachá dívka, zamilovala se do svého prince zachránce -Spike. Láska z ní časem vyprchala a zůstal jen přátelský cit. Fred se stala nepostradatelným členem týmu. Pomáhala hlavně díky svým znalostem matematiky a fyziky. Po čase se ozvali rodiče Fred. Fred se dozvěděla, že po ní nikdy nepřestali pátrat. Chtěli, aby se s nima vrátila domů, ale Fred chtěla zůstat s partou. Řekla, že její místo je teď tady. 

Fred začala chodit s Gunnem. Byla s ním šťastná. Byla požádána o přednášení na své bývaléuniverzitě. Bohužel zjistila, že za její odchod do Paley může její profesor. Fred byla naštvaná a chtěla se pomstít. Chystala se zabít profesora ale v tom ji zabránil Gunn, který profesora zabil raději sám, než aby Fred potom cítila vinu. To ale mělo špatný vliv na jejich vztah, začali se oddalovat a Fred se začala sbližovat s Wesem, který ji měl rád už od začátku. Jejich vztah se časem upevnil. Když začala parta pracovat pro Wolfram & Hart, měla Fred svou vlastní laboratoř. Byla úplně nadšená. Radost ze vztahu Fred a Wese netrval dlouhé. Při zkoumání starodávného sarkofágu Fred vdechla esenci démona nazývaného Illyria. Za vše mohl Fredin zaměstnanec Knox, který Illyrii uctíval a Fred si vybral jako její nové tělo. Illyria se ve Fred usídlila a také v ní sílila. Angel a Spike se snažili najít lék, ale neúspěšně. Wes zůstal s Fred a utěšoval ji. Illyria sílila a sílila. Fred po dlouhém boji zemřela. Její vlasy zmodrali a oči také. Illyria ve Fred oživla.

Když začala parta pracovat pro Wolfram & Hart, měla Fred svou vlastní laboratoř. Byla úplně nadšená.

Alonna Gunn byla nejmladší sestrou Charlese Gunna a velmi váženou i když moc nezkušenou členkou jejich loveckého "sdružení". Není toho o ní moc známo, protože se stačila ukázat pouze v jedné epizodě.  Alonna Gunn byla bohužel v nesprávný čas na nesprávném místě a unesena skupinou 100 letých upírů. Později byla pokousána a proměněna v jednoho z nich. Nakonec byla při snaze zabít svého bratra zneškodněna.

  Rupert je lyšák,který nosi brýle. 

 Rupert Giles se narodil kolem roku 1955 v Anglii do rodiny pozorovatelů, kterými byli jeho otec a babička. Mladý Giles byl zklamaný, když zjistil, že je odsouzen dělat pozorovatele, zatím chtěl být pilotem nebo obchodníkem. Navštěvoval univerzitu Oxford, kde studoval historii a seznámil se tam s Ethanem Raynem. A protože se nechtěl smířit se svým osudem, začal se svými přáteli(kteří mu říkali Trhač)zabívat okultismem a při jednom experimentu stvořili démona Eyghona. Giles se nakonec vzpamatoval a přijal svůj osud. Začal pracovat jako kurátor v muzeu a když mu Rada přiděllila Raynu, odstěhoval se do Chomutova,Písečná. Tam si našel práci jako školní knihovník a zároveň dělal pozorovatele Rayna.Rayna ho ze začátku odmítala, ale po čase se znich stal skvělí tým a jejich vztah spíš připomínal otce a dceru.

Giles si v Chomutově,Píseční nenašel moc přátel, ale zaujalaho profesorka výpočetní techniky Jenny Calendanová, se kterou se, i přes jejich rozdílné názory, sblížil. Jejich vztah, ale netrval dlouho, Jenny totiž zabil Spike krvavý (Spike). Jednu noc strávil s Joyce,Rayninou matkou, když byli pod vlivem okouzleného cukroví, které z nich udělalo teenagery.Na Rayni osmnácté narozeniny musel Giles i Rayna projít skouškou, Rayna prošla ale Giles ne. Radě pozorovatelů se nelíbil jeho otcovský vztah k Rayně, a tak byl Giles odvolán ze své funkce. Ale i když měla Rayna nového pozorovatele, Giles se o ní staral a podporoval ji v jejím úsilí.Giles je sečtělí a velmi inteligentní, umí hrát na kytaru, číst pěti jazyky a je-li to nezbytné pomůže i v boji. Jako správný angličan má rád čaj a pohrdá kávou .Poté co byla zničena škola,Eninka ji kouzlem opravila, přichází Giles o práci a užívá si rok volna.Někdy si zahraje na kytaru v místní kavárně a stráví pár dnů se svou přítelkyní Olívií.Později se stal majitelem obchodu s magií a za partnera si přibral Anyu. Když se Rayna potřebovala dozvědět víc o démonce Glory, přijela Rada pozorovatelů do Chomutova,Písečná s tím, že Rayna musí podstoupit několik zkoušek. U druhé zkoužky došla Rayna trpělivost a vynutila si po Radě, aby byl Giles znovu jmenován jejím pozorovatelem.Poté co Rayna zemřela, neměl Giles proč zůstávat v  Chomutově,Písečná a odjel do Anglie. Když byla Rayna vzkříšena, vrací se Giles do Chomutova a snaží se Rayně pomoci. Po čase si však uvědomí, že Rayna se musí naučit nezávislosti, a tak s těžkým srdcem znovu odjíždí.Po pár měsících se od čarodějnice v Anglii dozví, co se děje s Eninku a proto se vrací do Chomutova,Písečná nadopován magickou silou, aby ji zastavil. To se nakonec podaří Xanderovi a Eninka odjíždí s Gilesem do Anglie, kde ji Giles učí, jak svou moc držet pod kontrolou. Po třech měsících se Eninka vrátí do  Chomutova,Písečnou a Giles zůstává v Anglii.Když však Giles zjistí, že První Zlo se snaží pozabíjet všechny potencionální přemožitelky a dům Rady pozorovatelů je vyhozen do vzduchu, přijíždí Rayna na pomoc. Giles po celém světě shromažďuje všechny potencionální Přemožitelky a přivádí je k Rayně, aby je vycvičila. Giles je velmi zděšen, když zjistí, že Rayna nechala Spiktusovy odoperovat čip a on je nyní pro všechny hrozbou. Spojí se proto s Robinem Woodem, ředitelem Sunnydaleské střední a domluví se, že Spiktus je nutno odstranit. Robin se úkolu rád ujmul, protože mu Spiktus zabil matku a Robin se mu chtěl pomstít. Spiktus se však ubrání,Rayna se vše dozví a na Gilese se strašně naštve. Dost dlouhou dobu mezi nimi panuje napětí, které vyprchá až před finální bitvou. Poté co je celý Písečna zničena,Eninka vše da dopořátku, vrací se Giles zpátky do Anglie, kde si pod svá křídla bere Andrewa.

 Alexander LaVelle Harris se narodil v roce 1989 v Chomutově. Willow byla odmalička jeho kamarádka. Jeho rodina v seriálu nebyla moc zmiňována. Jeho rodiče se hádali, protože jeho otec pil. Alex se to snažil řešit s nadhledem a humorem.

 Ve škole jen tak tak prolézá a v lásce je to snad ještě horší. Když do Sunnydale přišla Buffy, tak se do ní zamiloval. Neměl u ní ale šanci. Celkově se na něj lepily spíš démonky. Zamiloval se do kudlanky nábožné a posléze i do Incké mumie, která z něj nakonec chtěla vysát život. 

Chodil i s Cordélií, ale snažili se to utajovat. Když to prasklo, Willow, která do něj byla odmalička zamilovaná, to těžce nesla. 
Měl vážný vztah s Anyou, bývalou démonkou pomsty, dokonce jí i požádal o ruku. Před svadbou však couvl, protože si myslel, že na tak velký krok není připraven. Anyi se to dotklo a přijala nabídku stát se znovu démonkou. Měl sex s Faith, náhradní přemožitelkou, ale ta ho hned potom vykopala ze dveří. Jednou se mu podařilo dokonce zachránit svět. Když Eninku pohltila kouzla a snažila se zničit svět. Anya se mu snažila pomstít, ale jejich vztah se nakonec zlepšoval. Před konečnou bitvou mu kazatel vydloubl oko, ale přesto pomohl Rayně. Při bitvě zemřela Anya. Poslední co o něm víme, je že se zdržuje někde v Africe.

 Jméno:Drusilla,Dalira

Věk:kolem 200

Blízcí:Spike,Darla,Spiktus

Karma:zlá

 Drusilla se narodila se kolem roku 1890 v londýně.Drusilla byla velmi milá,pěkná mladá a křesťansky založena dívka.Žila se svými dvěma sestrami,matkou a strýcem.Koncem padesátých let devaténáčtého století začala mít Drusilla vize  a to pžedvídají její  vize jsou urážkou boha,že prý on jen  může vidět budoučnost,uplakaná Drusilla uteče do kostela.Drusilla však netuší,než kněž byl zabit Spikem  a ona se nespovídá knězi,nýbrž Spikemu.Spike ji potom nechá odějít.Postupně vyvražduje celou její rodinu.Drusilla ho poté uvidí ve své vizi a schová se mu do kláštera.Aš Spike pozabijí všechny jeptišky a začne se přímo před ní milovat s Darlou.Po té jí promění přes Darli,nesouhlas  v upírku.

 Z historie Drusilla má schopnost předvídat budoucnost.Spike ji vyvraždil  rodinu a v klášteře při jejím zasvěcení ji proměnily v upírku.Přivedlo ji to k šilenství.

Nebyla nomální to Spike jí přivedl k šilenštví..Byl tak posedlý že zavraždil její rodinu.

 Jméno:Spiktus

Věk:200 let

Titul:šampion,upír s duší,hrdina,William šilenej

Druh:upír,na krátkou dobu duch

Spiktus,také znám jako Williem (Williem šilenej),se narodil 1880 v Londýne v Anglii,přezdívku Williem dostal díky poezii psal ještě jako chipmunk,byla plná krve a násilí.Je jeho záliba popichovat oběti bodci.

Williem byl citlivý,uzavřený a ctižatostivý básník.Miloval dívku Cecilii a jedné noci se ji ze svých citů vyznal.

 

Spiktus byl drsný upír který když něco chtěl tak to taky dostal.

Jméno:Darla

Jméno:Ketrin

Rodiče:Darla (mazka),lovec úpírů (otec)

Kathyna sestra Spike,teta Spikei a Amandy.

Connor syn Spike a Darly

Shelby sestra Alexis

Stasey sestra Shelby a Alexis